Минута молчење за жртвите во Брисел | Старт | DW | 23.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Минута молчење за жртвите во Брисел

Граѓаните на белгискиот главен град и седиште на ЕУ и на НАТО денеска со минута молчење на централниот плоштад им оддадоа почит на своите сограѓани, кои беа жртви на серијата терористички напади која вчера го потресе Брисел

Гледај видео 02:25
Now live
02:25 минути