Минијатурните станови во Хонгконг | Старт | DW | 15.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Минијатурните станови во Хонгконг

Вработена самохрана мајка живее со двата сина во еднособен стан. Парите едноставно не се доволни за прескапите кирии во Хонгконг.

Гледај видео 00:56