Министрите за екологија во Потстдам | Вести | DW | 16.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Министрите за екологија во Потстдам

Во Потсдам министрите за екологија на земјите на Г8, заедно со пканетите колеги од Кина, Индија, Бразил, Мексико и Јужна Африка, разговараат околу мерки за заштита на климата. Германскиот министер Зигмар Габриел, домаќин на средбата, се залага за засилена меѓународна соработка за намалување на емисиите на гасови кои се штетни за климата.