1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Мило Ѓукановиќ

Тема

Мило Ѓукановиќ е црногорски политичар, поранешен премиер и претседател на државата. Роден е на 15 февруари 1962 година во Никшиќ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе