Милошоски побара од Брисел да ги почитува сопствените принципи | Македонија | DW | 24.06.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Милошоски побара од Брисел да ги почитува сопствените принципи

Министерот за надворешни работи на Македонија, Антонио Милошоски, денеска во Брисел, побара билатералните прашања да не се поставуваат како дополнителен услов за евроинтеграциските процеси на земјата.

default

Антонио Милошоски