Милошоски и Еленовски Брисел | Вести | DW | 09.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Милошоски и Еленовски Брисел

Министрите за надворешни работи и одбрана на Македонија, Антонио Милошоски и Лазар Еленоски денеска ќе учествуваат на состанокот на Северноатланскиот совет на НАТО во Брисел. На состанокот ги презентираат постигнувањата и планираните активности што ги презема Македонија за интеграција во Северно атланската алијанса. Пред состанокот македонските министри ќе се сретнат и со генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Шефер,а планирани се уште средби со амбасадорите на САД, Велика Британија, Германија и Словенија.