Милошоски и Еленовски Брисел | Вести | DW | 09.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Милошоски и Еленовски Брисел

Министрите за надворешни работи и одбрана на Македонија, Антонио Милошоски и Лазар Еленоски денеска во Брисел ја претставуваат програма на постигнувањата и планираните активности што ги презема Македонија за интеграција во Северно атланската алијанса. Македонските министри се среќаваат и со генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Шефер, како и со амбасадорите на САД, Велика Британија, Германија и Словенија.