Милошоски во Бремен | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Милошоски во Бремен

Македонија е подготвена да придонесе во клучните надворешно –политички прашања на Европската Унија – порачал македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски на неформалната средба на шефовите на дипломатии на ЕУ во Бремен. . Милошоски на маргините на средбата оствари неформални средби со неколку свои колеги по функција од земјите членки на Унијата .