Милан Кучан - Проблемите на Балканот се врзани едни за други | Вести | DW | 22.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Милан Кучан - Проблемите на Балканот се врзани едни за други

*

Поранешниот претседател на Словенија Милан Кучан смета дека решавањето на косовското прашање не мора да значи дека само по себе ќе предизвика негативни последици, но и дека е невозможно да се исклучи таа можност. - Балканот сепак е конгломерат, во кој проблемите се врзани еден со друг. Историските односи се сложени со секој потег мора да се смета на негативни последици во други делови, рече Кучан за весникот “Независни новине” од Бања Лука.