Метју Нимиц - човекот со тешка задача | Теми | DW | 22.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Метју Нимиц - човекот со тешка задача

Метју Нимиц 19 години е специјален претставник на ОН во спорот за името меѓу Македонија и Грција. Кој е човекот кој како подарок за роденденот доби договор за решавање на речиси тридеценискиот спор?

Гледај видео 01:26

Прочитај го и ова