Меси се збогува со репрезентативниот дрес | Сите содржини | DW | 27.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Меси се збогува со репрезентативниот дрес

Лионел Меси одлучи да се повлече од аргентинската фудбалска репрезентација разочаран по поразот од Чиле во финалето од Копа Америка, одиграно ноќеска во Ист Рутерфорд, САД. Аргентина загуби на пенали, а Меси не го реализира ударот од 11 метри во првата серија.

Гледај видео 01:08
Now live
01:08 минути

Прочитај го и ова