Меси осуден на 21-месечна затворска казна | Сите содржини | DW | 06.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Меси осуден на 21-месечна затворска казна

Фудбалската супер-ѕвезда Лионел Меси, нема да мора да ја отслужи казната, но ќе мора да плати 2 милиони евра, а неговиот татко уште 1,5 милиони.

Гледај видео 01:17
Now live
01:17 минути

Прочитај го и ова