Меркел ја продолжува турнејата во Африка | Вести | DW | 05.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел ја продолжува турнејата во Африка

*

Германската канцеларка, Ангела Меркел денеска ја продолжува турнејата во Африка. Во главниот град на Јужноафриканската република таа треба да разговара со претседателот Табо Мбеки. Меркел во оваа земја треба да се информира пред се‘ за текот на подготовките за светското фудбалско првенство што во Јужноафрикансата република ќе се одржи во 2010 година.