Меркел ја продолжува посетата на Индија | Вести | DW | 31.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел ја продолжува посетата на Индија

*

Германската канцеларка Ангела Меркел ја продолжи својата посета на Индија со разговорите со уметници и други интелектуалци во земјата. Покрај тоа канцеларката имаше средба со младите луѓе вработени во Гете Институтот во Њу Делхи. Меркел која е придружувана од висока стопанска делегација денеска патува во индиската економска метропола Мумбај, каде што ќе учествува на состанокот на германско-индиската трговска комора.