Меркел – Форбс | Вести | DW | 31.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел – Форбс

*

Американскиот магазин “Форбс“ повторно ја прогласи германската канцеларка, Ангела Меркел, за најмоќна жена на светот. Таа води на листата од 100 највлијателни жени во светот, пред кинеската вице-премиерка Ву и американската министерка за надворешни работи, Рајс. Меркел беше прогласена за најмоќна жена на светот и минатата година.