Меркел-Тадиќ | Вести | DW | 01.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Меркел-Тадиќ

Иднината на Косово и евроинтеграцискиот процес на Србија се темите на кои во Берлин разговараат германската канцеларка Ангела Меркел у српскиот претседател Борис Тадиќ. Србија останува на ставот дека нема да прифати независност на Косово под какви било услови, изјави во интервју за српските медиуми, министерот за надворешни работи Вук Јеремиќ.