Меркел – Кјото | Вести | DW | 31.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел – Кјото

*

Германската канцеларка, Ангела Меркел, на крајот на нејзината посета на Јапонија, во Кјото треба да одржи говор за заштита на климата. Договорот за заштита на Климата што беше потпишан во Кјото во 1997 година истекува во 2012 година и треба да биде заменет со нов.