Меркел и Саркози на разговори во Берлин | Вести | DW | 12.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел и Саркози на разговори во Берлин

*

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Никола Саркози зденеска во Берлин ќе разговараат околу Иран и неговата спорна атомска програма. Средбата на двајцата политичари следува по нивната одвоена посета на САД во чии рамки разговараа со американскиот претседател Џорџ Буш. Меркел и Саркози ќе разговараат и за европската интеграција, како и други важни прашања.