Меркел добитник на Лео Бек наградата | Вести | DW | 07.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел добитник на Лео Бек наградата

*

Германската канцеларка Ангела Меркел ја доби наградата Лео Бек на Централниот совет на Евреите во Германија. Наградата и беше доделена поради нејзиниот континуиран и веродостоен ангажман за постигнување на разбирање меѓу Евреите и другите народи како и меѓу Германија и Израел соопшти Централниот совет.