Меркел во Јордан | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел во Јордан

Германската канцеларка Ангела Меркел ја опомена новата палестинска влада на национално единство да ги прифати условите на меѓународниот мировен квартет за Блискиот Исток . Подршка ќе добијат само оние , кои навистина сакаат мировен процес- изјави Меркел по средбата со јорданскиот крал Абдула во местото Акаба на црвеното Море.

Меркел денеска престојува во Израел и на палестинските територии.