Меркел во Либан | Вести | DW | 02.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Меркел во Либан

На крајот од своето патување по Блискиот исток, германската канцеларка Ангел Меркел престојува во Либан каде води разговори со премиерот Фуад Синиора и претседателот на Парламентот,про- сириски ориентираниот Набих Бери.Планирана е и нејзина посета на германската фрегата Бранденбург која патролира пред либанскиот брег под мандат на ОН.