Меркел – антиракетен штит | Вести | DW | 01.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Меркел – антиракетен штит

Во говор пред американската трговска комора, германската канцеларка, Ангела Меркел побара вклучување на Русија во дискусиите околу анти-ракетниот штит. Според Меркел, важно е да се изработи заедничка анализа на заканите. Оценка на германската канцеларка е дека Иран претставува една од опасностите за НАТО и Русија.