1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Менструацијата како табу

Емилија Петреска
20 јули 2022

Менструацијата и репродуктивното здравје се табу тема во Македонија. Преку заедничка акција, @Tiiiit.inc и @mkc.mkd решија да ја скршат стигмата. Дознајте за што станува збор во новото видео на Емилија Петреска.

https://www.dw.com/mk/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D1%83/video-62538243
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Fußball EURO 2020 | Ukraine vs. Nord-Mazedonien

Борисов: Соседите не ги разбираат европските вредности

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница