Мексико – земјотрес | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мексико – земјотрес

*

Силен земјотрес од 6,1 степен по рихтеровата скала го погоди југот на Мексико. Информации за жртви и повредени се‘ уште нема. Силниот потрес предизвикал паника меѓу жителите. Снабдувањето со електрична енергија и телефонските линии се во прекин.