Мексико – авионска несреќа | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мексико – авионска несреќа

*

Во принудното слетување на патнички авион во Мексико животот го загубија девет лица. Уште четири лица беа повредени кога патничкиот авион по несреќното полетување принудно слета на една улица во градот Кулиакан. Меѓу жртвите се три лица од посадата на авионот, четворица патници од автомобил што се нашол на улицата и тројца војници од возило на мексиканската армија.