Мексикански сендвич за рекорд | Панорама | DW | 28.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Мексикански сендвич за рекорд

Десетици готвачи во Мексико Сити ги здружија силите за да го направат она што тие го нарекуваат најголема „торта“, односно сендвич.

„Торта“ е многу популарен сендвич во мексиканската кујна. Може да се прави со јајца, колбаси, салама, стек, пилешко или сирење.

Десетици готвачи на отворањето на саемот за сенвичи се нафатија да го направат најголемиот сендвич на светот. На саемот има десетици излагачи од Мексико и други земји од Латинска Америка.

Гледај видео 01:19

Најголемата „торта“

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама