МВР- Приведени девет лица по вчерашните настани во и околу македонскиот парламент | Вести | DW | 26.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

МВР- Приведени девет лица по вчерашните настани во и околу македонскиот парламент

*

Македонското министерство за внатрешни работи соопшти дека при вчерашните немили настани во и околу Собранието привела девет лица поради поседување огнено оружје и напад врз службено лице. По вчерашната физичка пресметка меѓу пратеници од ДУИ, ПДП и ДПА во Собранието и околу него беше забележано присуство на лица од обезбедувањето но и приврзаници на овие партии. Некои од нив се судрија со мобилните полициски единици „Алфи“ .