Мајка Тереза - светица | Сите содржини | DW | 15.03.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Мајка Тереза - светица

Мајка Тереза, сестра од индиски калуѓерски ред со албански корени, наречена „ангел на сиромашните“, во септември оваа година ќе биде прогласена за светица, неполни две децении по смртта во 1997 година.