Машиновозачите до понеделник нема да штрајкуваат | Вести | DW | 21.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Машиновозачите до понеделник нема да штрајкуваат

*

До понеделник во Германија нема да има штрајк на железницата. Ова претпладнево го изјави потрпаролот на синдикатот на машиновозачите Маик Бранденбургер. Германски железници претходно потвдрија дека поднеле нова понуда до синдикатот за решение на проблемот. Од концернот во Берлин велат дека станува збор за подобрена понуда чии детали засега не се познати.