Мафијата одговорна за убиството во Дуизбург? | Вести | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мафијата одговорна за убиството во Дуизбург?

*

Убиството на шестмината Италијанци во германскиот град Дуизбург според проценките на властите и медиумитево Италија е дело на мафијата.Германските истражни органи сепак не сакаат да избрзуваат со заклучоци.Шестмината беа убиени вчера во два автомобили пред една пицерија.Според италијанскиот министер за внатрешни работи Џулијано Амато трагите водат кон мафијата Ндрангета во Калабрија.