Масовни протести во Скопје и други градови | Сите содржини | DW | 19.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Масовни протести во Скопје и други градови

Македонија вчера повторно беше на улица. Се протестираше во Скопје, Битола, Куманово, Штип и Велес. Илјадници граѓани протестираа против одлуката за амнестија на претседателот Иванов, бараа оставки и формирање преодна влада. Се спротивставија и на најавените преговори во Виена со посредство на Приврзаниците на ГДОМ организираа и контра-протести во неколку градови.

Гледај видео 02:55
Now live
02:55 минути

Прочитај го и ова