Масовен провладин собир „Македонија силна“ | Сите содржини | DW | 18.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Масовен провладин собир „Македонија силна“

Под мотото „Македонија силна!“ пред Собранието на Република Македонија се одржа големиот народен собир на владејачката ВМРО- ДПМНЕ и партиите од коалицијата „За подобра Македонија“.

Прочитај го и ова