Маси бегалци пристигнуваат во Германија | Сите содржини | DW | 01.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Маси бегалци пристигнуваат во Германија

Илјадници бегалци со возови пристигнаа во покраината Баварија откако Унгарија даде зелено светло за поаѓање на возовите од Будимпешта. Тие се пресреќни што стигнале во Германија.

Гледај видео 02:12
Now live
02:12 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова