Масакр во Србија | Свет | DW | 02.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Масакр во Србија

Пет лица се убиени, а најмалку 20 се ранети во селото Житиште кај Зрењанин, кога маж влегол во кафуле и почнал да пука.

Гледај видео 00:52
Now live
00:52 минути

Прочитај го и ова