Масакр во Пешавар | Сите содржини | DW | 16.12.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Масакр во Пешавар

Заложничката драма во едно училиште во Пакистан однесе голем број човечки животи. Премиерот Наваз Шариф изрази шокираност и го осуди нападот.