„Марш на живите“ во Скопје | Старт | DW | 12.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Марш на живите“ во Скопје

Македонскиот и бугарскиот премиер Заев и Борисов и претседавачот на Советот на министри на БиХ, Звиздиќ го предводеа маршот во Скопје по повод 75. годишнина од депортацијата на македонските Евреи.

Гледај видео 03:01