Марш во Битола: илјадници порачаа „Да не се повтори!“ | Старт | DW | 12.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Марш во Битола: илјадници порачаа „Да не се повтори!“

Во Битола во неделата беше одбележана 75. годишнина од депортацијата на Евреите во злогласниот нацистички логор Треблинка. Дојдоа роднини на настраданите од целиот свет

Гледај видео 03:12