Мартина Хингис се повлекува поради сомневања за допинг | Вести | DW | 02.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мартина Хингис се повлекува поради сомневања за допинг

*

Мартина Хингис, поранешна водечка тенисерка на светската АТП листа, е под соменавње за допинг и објави дека се повлекува од тениската сцена. Тениската ѕвезда од Швајцарија е обвинета дека во јуни, во Вимблдон, имала позитивен тест на кокаин. Хингис, објавувајќи дека се повлекува од тенискиот спорт, вчера жестоко ги отфрли обвинувањата.