Мароко – терористичка ќелија | Вести | DW | 15.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мароко – терористичка ќелија

Мароканската полиција го уапси лицето кое стои под сомневање дека ја предводи терористичката ќелија во градот Казабланка. Уапсен е и неговиот заменик, а пронајдено е и поголемо количество експлозив. Вчера двајца атентатори самоубијци се кренаа во воздух во близината на американскиот културен центар во Казабланка, при што само една жена беше полесно повредена.