Мароко – терористичка закана | Вести | DW | 07.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мароко – терористичка закана

*

На Мароко му се заканаува непосредна опасност од терористички напади, оценуваат властите во Рабат. По средбата на водечки припадници на службите за безбедност во земјата прогласен е највисок степен на опасност. Постојат индиции за многу сериозна закана поради што е неопходна потполна мобилизација на силите за безбедност. Францускиот претседател Никола Саркози поради таквата состојба ја откажа посетата закажана за следната недела.