Манчестер пееше во спомен на жртвите на теророт | Теми | DW | 23.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Манчестер пееше во спомен на жртвите на теророт

Пред една година британскиот град беше потресен од терористички напад, што се случи во Манчестер арената за време на концертот на поп-ѕвездата Аријана Гранде. 22 лица го загубија животот.

Гледај видео 01:52