Македонските ракометарки не ги продолжуваат натпреварите во Санкт Петерсбург | Теми | DW | 12.12.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Македонските ракометарки не ги продолжуваат натпреварите во Санкт Петерсбург

Светското ракометно првенство за жени во Санкт Петерсбург во центарот на вниманието на спортската јавност во Македонија.

Санкт Петерсбург

Санкт Петерсбург

Македонските ракометарки на Светското првенство за жени не успеаја да обезбедат пласман во втората група, беа елиминирани во делот по натпреварите во групите. Ракометарите на Вардар пак ќе презимат како четвртфиналисти во Челинџ купот.