Македонските ракометарки во Санкт Петерзбург | Теми | DW | 05.12.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Македонските ракометарки во Санкт Петерзбург

Македонските ракометарки во на Светскотот првенство во Санкт Петерсбург.

Зимската палата во Санкт Петерзбург

Зимската палата во Санкт Петерзбург

Кои се очекувањата од настапот на женската ракометна репрезентација на Македонија на Светското првенство што денеска започнува во рускиот град Санкт Петерсбург? Прв противник на македонските ракоментарки, вечерва е светскиот првак Франција. Во спортскиот преглед и за другите настани кои и даваат белег на македонската сопртска сцена.