Македонија треба да и плати на ОКТА | Македонија | DW | 16.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Македонија треба да и плати на ОКТА

Падна пресудата во споорт меѓу Македонија и Хеленик петролеум,кој траеше две години.

default

Македонија треба да и плати отштета на ОКТА поради укинување на привилегиите предвидени со купопродажниот договор