Македонија – Совет на Европа | Вести | DW | 05.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Македонија – Совет на Европа

*

Македонската вице-премиерка Габриела Коневска Трајковска денеска ќе говори на Летниот Универзитет при Советот на Европа во Стразбур. При посетата на реномираниот летен Универзитет за демократија, што годинава се одржува од 2. до 6. јули, таа ќе оствари и повеќе билатерални средби.