Македонија слави | Теми на денот | DW | 18.12.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Македонија слави

Македонија долго во ноќта го славеше големото признание кое ги отвара вратите за европска перспектива на змејата.

default

Централниот плоштад во Скопје беше местото каде илјадници граѓани заедно со државно - политичкиот врв со песна ја прославија веста од Брисел дека земјата е полноправна членка на ЕУ.

Реклама