Македонија не очекува грчко вето на патот кон ЕУ | Теми на денот | DW | 14.10.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Македонија не очекува грчко вето на патот кон ЕУ

Македонскиот премиер, Владо Бучковски, не очекува вето на Грција за прием на Македонија во евроатлантските интеграции, затоа што тоа, според него, може да стигне дури во фазата на прием на земјата во НАТО или ЕУ

default

Реклама