Македонија на добар пат да стане членка на НАТО | Вести | DW | 28.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Македонија на добар пат да стане членка на НАТО

*

НАТО сигурно нема да ја оценува Македонија според испадите на поединци како оние од последните денови во собранието , туку според степенот на подготвеност на целокупните системи на земјата-порача денеска во Скопје постојаниот претставник на Шпанија во Алијансата Пабло Бенавитез . Тој денесак по средбата во Скопје со македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски изрази задоволство од постигнатите реформи во одбраната во Македонија и посочи дека земјата е на добар пат да стане полноправна членка на НАТО.