Македонија – кризна состојба | Вести | DW | 20.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Македонија – кризна состојба

*

Јавната и државната администрација во Македонија денеска почнаа со ново работно време од 7 до 13 часот поради високите температури. Кризната состојба во земјата беше прогласена вчера и владата предвидува таа да трае најмалку 14 дена, со можност за продолжување.