Македонија - кандидат за членство во Унијата | Теми на денот | DW | 17.12.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Македонија - кандидат за членство во Унијата

Во Македонија се подготвува славење по радосната вест која дојде од Брисел дека земјата е кандидат за членство во Унијата.

Скопје

Скопје

По примањето на веста од Брисел државно политичкиот врв изрази задоволство од одлуката на европските лидери која сепка не значи дека се е готово.
Реклама